Hakkımda

1969 yılında Bulgaristan’ın Filibe şehrinde doğdum. İlköğrenimimi Kocaeli’nin Derince ilçesinde, Lise öğrenimimi ise Körfez ilçesinde tamamladım. Lisans eğitimimi, 1988-1992´de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi´nde tamamlayıp, 1993´de başladığım İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Anabilim Dalı yüksek lisans programından, “Türkiye´de Devlet İç Borçları ve Ekonomiye Etkileri” konulu tez ile 1995´de mezun oldum. 1997 yılında girdiğim Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Anabilim Dalı doktora programını, “Avrupa Merkez Bankaları Sistemi´nin (ESCB) Para Politikaları ve T.C. Merkez Bankası´nın ESCB´ye Adaptasyonu” adlı tez ile 2002´de tamamlayıp “Ekonomi Doktoru” unvanını aldım.

İş hayatına 1993´te Dumlupınar Üniversitesi Bilecik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Politikası Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak başladım.

2001 yılında üniversiteden ayrılıp, özel bir eğitim kurumunda “uzman eğitmen ve danışman” ve ardından “yönetici” olarak 2004´e kadar görev yaptım. Aynı yıl Kocaeli/Derince Belediyesi´nde göreve başladım ve burada “Toplam Kalite Yönetimi” çalışmalarını başlatırken, sırasıyla Başkan Danışmanı ve Yazı İşleri-Personel Eğitim Müdürü olarak görev yaptım.

Ekim 2005´te Kocaeli Büyükşehir Belediyesin’e geçiş yaptım. Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde yürütülen “Kurumsal Gelişim Projesinde” görev aldım. Bu görev esnasında belediyenin yeniden yapılanması ve Stratejik Planının hazırlanması çalışmalarında yer aldım. Ardından Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olarak görev yaptım. Son olarak Kasım 2017’de kurulan Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanlığı’na daire başkanı olarak atandım ve halen bu görevimi sürdürmekteyim.

Ekonomi alanında yayınlanmış akademik çalışmalarım bulunmaktadır. Sivil toplum alanında da 2009 yılından beri aktif olarak yer almaktayım. Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulunda görev aldıktan sonra, 2010 yılı Ağustos’undan 2018 Ocak ayı sonuna kadar bu dernekte genel başkanlık görevini yürüttüm. T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen çok sayıda projede, proje koordinatörü olarak görev aldım.

Almanca ve orta seviye Bulgarca biliyorum, evliyim, Furkan ve Emre isimlerinde iki erkek çocuk babasıyım.